Skip to content

Inzendingen 2026

 

Hieronder ziet u een overzicht van de deelnemende kunstenaars en hun kunstwerk(en) voor Kunstprijs Waalwijk 2026. Deze eerste ronde van de verkiezing is de aanmeldronde voor de kunstenaars. Beeldend kunstenaars woonachtig of voor langere tijd werkend in de gemeente Waalwijk kunnen meedoen. Bij het aanmelden sturen de kunstenaars een foto van een van hun recente kunstwerken mee met daarbij een korte uitleg van het kunstwerk.

Klik op een afbeelding als u het werk beter wilt bekijken.

Adwa Van Beers-van der Steen
Adwa Van Beers-van der Steen,  
Memory castle

Woonplaats:
Waalwijk

Al 45 jaar word ik uitgedaagd door de mogelijkheden en verrassingen van klei. Ik heb me ontwikkeld tot een gedreven amateur keramiste die graag onderzoekt, experimenteert in het draaien en handvormen.
Ik heb in 2015 mijn specialisatiegraad behaald aan de academie in Arendonk en geëxposeerd op diverse locaties.
Dit werk is een ode aan mijn ouders.
Elk element van dit werk heeft een eigen betekenis en is in samenhang een uitdrukking van de ontwikkeling van ons gezin en de rol van mijn ouders.

Bep Kuijsters
Bep Kuijsters,  
Schelpen op het strand

Woonplaats:
Waalwijk

Voor dit beeld ben ik geïnspireerd door schelpen op het strand. Ik zie de prachtige vormen van de diverse schelpen, de kleuren en het licht dat door de fragiele gedeelten speelt.
Ik heb bewust gekozen voor albast vanwege de kleur, de eigenschappen van deze steensoort, de vormen die ik ook in schelpen zag en vooral de doorzichtigheid van dit materiaal. Het beeld komt dan ook het best tot zijn recht als de zon schijnt.
Ik ben trots op dit beeld en ik wil dit graag laten zien.

Bowy van Weert
Bowy van Weert,  
as it remains unnoticed

Woonplaats:
Waalwijk

Sinds nog niet zo lang maak ik beeldend werk naast mijn schrijverij. In beide disciplines richt ik me tot thema’s die we liever niet in het volle zicht hebben. Mijn inzending gaat over misstanden omtrent kinderen in de gesloten jeugdzorg.
Ik heb me voor Kunstprijs Waalwijk aangemeld, omdat ik cultuur en creativiteit een van de belangrijkste ankerpunten van de samenleving vind. Het is een doorlopend leerproces om dode hoeken op een eigen manier vorm te geven.

Christien Winterwerp
Christien Winterwerp,  
Man met “rugzakje”

Woonplaats:
Sprang-Capelle

Ik neem deze gelegenheid aan om mijn werk te tonen aan het grote publiek!
Ben altijd bezig met creëren van mooie dingen! Schilderen was altijd al mijn passie, maar nu ook beeldhouwen. Het impressionisme trekt mij het meest. De kijker maakt het zelf af, zoals die het ziet! Heb een atelier in mijn tuin waar ik heerlijk kan werken!
Het lijkt mij fijn om mijn werk met anderen te delen.
Het beeld wat ik laat zien is, is een man met “rugzakje” . Iedereen mag er zijn!

Ilse Lambooij
Ilse Lambooij,  
Eileen

Woonplaats:
Waalwijk

Door deelname aan deze wedstrijd hoop ik in de eerste plaats meer bekendheid te krijgen onder kunstliefhebbers in de gemeente.

“Eileen” vertelt over het spanningsveld tussen enerzijds je zichtbaar opstellen in kwetsbaarheid, en anderzijds de angst daarvoor die ervoor zorgt dat je je het liefst zou verbergen voor iedereen.

Jan van Summeren
Jan van Summeren,  
Bridging

Woonplaats:
Sprang-Capelle

Met deze verkiezing wil ik graag meer mensen bereiken met mijn werken. Ik werk intuïtief en impulsief aan energieke, wervelende en kleurrijke kunstwerken. Op advies van intimi besloot ik in 2020 om mijn werk met de buitenwereld te delen door een eerste expositie van mijn schilderijen in het Gemeentehuis van Waalwijk.

Janimal is mijn naam als kunstbeoefenaar.

Ik breng in mijn creaties de wisselende invloeden van momenten, sferen, stemmingen en emoties in beeld. Opgekropte agressie, angst en eenzaamheid, mateloze liefde en blijdschap zijn afwisselend aanwezig in en kenmerkend voor mijn werk. Intens gekleurd, soms timide maar ook vaak ook hard en turbulent. Ik werk intuïtief aan energieke, wervelende kunstwerken.

Mijn kunstuitingen zijn authentiek en dagen de verbeelding van de waarnemer uit. Ik put onder andere inspiratie uit de huisdieren in mijn leefomgeving. Zij zijn ook authentiek en kleurrijk. Ze leven in het moment, bieden afleiding, troost en gezelligheid en zetten aan tot beweging. Van dieren leer ik in het Hier en Nu te blijven. Staande voor een wit doek een nieuwe start, een diepe sprong te maken. Tijdens het schilderen wordt ik vaak geïnspireerd door Lumi een speciale kater die nog witter is dan het doek waar ik de strijd mee aanga.

Met mijn werk ‘Bridging’ wil ik graag de verbinding aangaan!

Jeanne Ripzaad
Jeanne Ripzaad,  
Three cups

Woonplaats:
Sprang-Capelle

Met deze inzending wil ik graag een andere kant van mijn werk tonen. Dit schilderij, met als titel Three cups, maakt deel uit van een serie. Alle werken hebben als onderwerp kopjes die in een waterbak liggen. Door het water krijg je bijzondere vervormingen, Dat geeft mooie effecten!

Jozef Mahieu
Jozef Mahieu,  
Camee

Woonplaats:
Waalwijk

Met de Kunstprijs van Waalwijk wordt kunst gemakkelijk toegankelijk voor alle bewoners van Waalwijk. Drempelverlagend kunst tonen doen wij ook in het Huis van Waalwijk. Verder vind ik het erg leuk om mensen mijn beelden te tonen en met hen daarover in gesprek te gaan.
Ik heb het Beeld Camee gemaakt, om een keer een reliëf te maken. Daarbij vind ik de afbeeldingen in een Camee altijd sierlijk. Dat trok mij in dit beeld ook aan.

Laura Boudesteijn
Laura Boudesteijn,  
Blooming in gold

Woonplaats:
Waalwijk

Sinds mijn afstuderen aan de kunstacademie in 2014 ben ik actief als kunstenaar. Kunst is voor mij een manier om verhalen en emoties te vangen en te delen. In dit portret bedek ik een deel van het gezicht om de kijker uit te nodigen hun eigen verbeelding te gebruiken. Ik werk graag met contrasten. Deze verkiezing is een kans om mijn portretten te delen, mensen te inspireren en verbinding te maken.

Maria Klerx
Maria Klerx,  
Stairways-to-Heaven

Woonplaats:
Waalwijk

Sinds de academie heb ik op diverse plekken aan kunstprojecten deelgenomen.
In het begin met autonome kunstwerken, maar gaandeweg heeft kunst op locatie een hele poos mijn aandacht gekregen. Kunst als reactie op de eigenheid van een plek.

Deze actie van de gemeente juich ik dan ook van harte toe en wil hierbij een fotografisch werk van mezelf laten zien:

Stairways-to-Heaven

Een historische locatie als associatief beeld….

Piessens Ingrid
Piessens Ingrid,  
Bewustzijn

Woonplaats:
Waalwijk

Als beeldend kunstenaar wil ik loskomen van het alledaagse en mijn eigen koers volgen.
Bewustzijn:
Met dit portret schilderij bewustzijn wil ik mijn beleving van de wereld laten zien.
Links symboliseert het harde, uitgevoerd met grove stukken.
De rest van het werk symboliseert de mooie dingen die we dagelijks cadeau krijgen.
www.ingridartpaintings.nl
ingrid.piessens@live.nl

Ria Braspenning
Ria Braspenning,  
HUG

Woonplaats:
Waalwijk

Ik woon pas enkele jaren in Waalwijk. Ik doe mee omdat het een fijne mogelijkheid is om mijn plaatsgenoten kennis te laten maken met mijn werk. En ik hopelijk wat meer mensen leer kennen die zich in deze gemeente ook bezig houden met het maken van kunst.
Ik werk al zo'n 25 jaar hoofdzakelijk met textiel met uitstapjes naar ander materiaal zoals nu naar leer. Tenslotte ademt Waalwijk leer.

Saskia van Drunen
Saskia van Drunen,  
Whispers of Dreams

Woonplaats:
Sprang-Capelle

Ik ben als kunstenaar actief omdat ik geloof dat kunst mensen samenbrengt en kleine verhalen zichtbaar maakt.
Mijn schilderijen zijn opgebouwd uit lagen vol contrasten die samen betekenis krijgen.
In Whispers of Dreams zit een vrouw in stilte, haar laarzen rustend op de grond, terwijl een hartvormige ballon opstijgt.
Het gewone wordt even magisch, een herinnering dat liefde en dromen hun eigen weg vinden.

Silvie Moolenschot
Silvie Moolenschot,  
Girl with Flowers

Woonplaats:
Waalwijk

Na mijn creatieve opleiding aan het Sint Lucas richtte ik me vooral op fotografie en grafische vormgeving, maar het schilderen bleef er altijd bij horen. Na een burn-out en gezondheidsklachten werd het schilderen een perfecte vorm van therapie: het hielp me weer mens te worden en mijn kracht terug te vinden. Met de werken uit mijn Botanische serie als ‘Girl with Flowers’ hoop ik anderen een goed gevoel en een positieve kijk op het leven mee te geven.

Thea Staps Brands
Thea Staps Brands,  
Kleurige pauw

Woonplaats:
Waspik

Graag wil ik dat mijn werken gezien worden, gewaardeerd en verkocht. Want ik wil met dit graag een atelier voor dagbesteding gaan beginnen. Jongeren met beperking die zo een manier hebben om zich te uiten en te creëren. Ze daarmee te motiveren en geld daarvoor mee opbrengen om dit waar te kunnen gaan maken. Met name doe ik het voor mijn eigen kindje die een syndroom heeft. Daardoor ben ik hier mee begonnen en dit idee gekregen. En ik vind het geweldig om te doen.

Wivine Vervaeke
Wivine Vervaeke,  
Tibetaanse moeder met kind

Woonplaats:
Waalwijk

Mijn hele werkzame leven ben ik actief als professioneel kunstenaar. Sinds 1991 woon ik in Waalwijk. Ik werk als vrij kunstenaar, in opdracht en daarnaast geef ik les in het volwassenonderwijs. Het blijven verfijnen van mijn vaardigheden is voor mij een doorlopend proces. Ik grijp dit initiatief van de gemeente graag aan. Ik waardeer deze kans om samen met andere kunstenaars uit de gemeente zichtbaar te zijn.